KALB Local Football Scores

HS Football

Week 1 Results - Class 1A

09-01
Final
University Academy
0
Plain Dealing
47
09-01
Final
Beekman Charter
6
LaSalle
7
09-02
Final
Centerville
58
Northwood
38

Week 1 Results - Class 5A

09-01
Final
Southwood
22
Pineville
28
09-01
Final
Natchitoches Central
7
North DeSoto
28
09-02
Final
Ferriday
37
ASH
27

Week 1 Results - Class 3A

09-01
Final
Peabody
0
Many
40
09-01
Final
Bunkie
0
Marksville
44
09-01
Final
Bolton
14
Holy Savior Menard
42
09-01
Final
Livonia
16
Avoyelles
6
09-02
Final
Jena
46
Winnfield
13

Week 1 Results - Class 2A

09-01
Final
Oakdale
21
Kinder
48
09-01
Final
Lakeview
0
St. Mary's
51
09-02
Final
Merryville
0
Rosepine
35
09-02
Final
Lake Charles College Prep
16
Pickering
7

Week 1 Results - Class 4A

09-01
Final
Pine Prairie
7
Tioga
33
09-01
Final
Montgomery
48
Grant
40
09-01
Final
Block
30
Buckeye
50
09-02
Final
Leesville
33
Washington-Marion
2

Week 2 Results - Class 1A

09-07
Final
Caldwell Parish
54
LaSalle
13
09-08
Final
Merryville
38
University Academy
22
09-08
Final
Northwood
6
Ringgold
8
09-08
Final
Montgomery
14
Lakeside
38
09-08
Final
Sicily Island
28
Block
22

Week 2 Results - Class 5A

09-08
Final
Green Oaks
20
Natchitoches Central
25
09-08
Final
Pineville
58
Peabody
53
09-08
Final
Benton
62
ASH
25

Week 2 Results - Class 3A

09-08
Final
Avoyelles
30
Bunkie
25
09-08
Final
Marksville
12
Many
50
09-08
Final
Jena
33
Rayville
22
09-08
Final
Plain Dealing
39
Bolton
15

Week 2 Results - Class 2A

09-08
Final
Pickering
6
Lake Arthur
34
09-08
Final
St. Mary's
62
Winnfield
35
09-08
Final
South Cameron
7
Rosepine
39
09-08
Final
Iota
40
Oakdale
12

Week 2 Results - Class 4A

09-08
Final
Jonesboro-Hodge
6
Tioga
41
09-08
Final
Leesville
6
South Beauregard
0
09-08
Final
DeQuincy
22
Grant
48
09-08
Final
Holy Savior Menard
21
Buckeye
13

Week 3 Results - Class 1A

09-15
Final
East Iberville
46
University Academy
14
09-15
Final
North Caddo
48
St. Mary's
40
09-15
Final
LaSalle
22
Sicily Island
52
09-15
Final
Montgomery
40
Lakeview
8

Week 3 Results - Class 5A

09-15
Final
Natchitoches Central
28
Southwood
14
09-15
Final
West Ouachita
32
Pineville
21
09-15
Final
Peabody
0
ASH
58

Week 3 Results - Class 3A

09-15
Final
Pine Prairie
26
Beau Chene
27
09-15
Final
Marksville
12
Lutcher
35
09-15
Final
Block
0
Jena
47
09-15
Final
Bolton
21
Northwood
0
09-15
Final
Holy Savior Menard
29
Avoyelles
58

Week 3 Results - Class 2A

09-14
Final
Oakdale
34
Oberlin
26
09-15
Final
Mangham
34
Pickering
13
09-15
Final
Winnfield
21
Jonesboro-Hodge
28
09-15
Final
Rosepine
22
Elton
34
09-15
Final
Many
12
North DeSoto
21

Week 3 Results - Class 4A

09-14
Final
Bunkie
20
Buckeye
35
09-15
Final
Tioga
16
Benton
48
09-15
Final
Westlake
14
Leesville
18
09-15
Final
Caldwell Parish
70
Grant
28

Week 4 Results - Class 1A

09-22
Final
Northwood
7
Logansport
51
09-22
Final
Montgomery
14
LaSalle
19
09-22
Final
St. Mary's
53
Block
7

Week 4 Results - Class 5A

09-22
Final
Leesville
61
Pineville
48
09-22
Final
DeRidder
21
Natchitoches Central
7
09-22
Final
Red River
20
ASH
40

Week 4 Results - Class 3A

09-22
Final
Church Point
51
Pine Prairie
12
09-22
Final
Peabody
12
Calvary Baptist
45
09-22
Final
Winnfield
14
Marksville
42
09-22
Final
Welsh
41
Avoyelles
8

Week 4 Results - Class 2A

09-21
Final
University Academy
12
Holy Savior Menard
56
09-22
Final
Rosepine
45
Lakeside
20
09-22
Final
Ville Platte
44
Pickering
21
09-22
Final
Opelousas
28
Oakdale
13
09-22
Final
Many
24
Union Parish
27
09-22
Final
Bunkie
21
DeQuincy
29

Week 4 Results - Class 4A

09-21
Final
Bolton
0
Tioga
35
09-22
Final
Jena
52
Grant
10
09-22
Final
Buckeye
34
Caldwell Parish
40

Week 5 Results - Class 1A

09-29
Final
University Academy
26
Northwood
33
09-29
Final
Logansport
49
Montgomery
8
09-29
Final
LaSalle
12
St. Mary's
42
09-29
Final
Lakeside
41
Block
12

Week 5 Results - Class 5A

09-29
Final
Pineville
29
Tioga
35
09-29
Final
Natchitoches Central
0
Breaux Bridge
35
09-29
Final
ASH
21
Jena
40

Week 5 Results - Class 3A

09-28
Final
Marksville
16
Abbeville
39
09-29
Final
`Avoyelles
48
Northside
22
09-30
Scheduled
Wossman
Peabody

Week 5 Results - Class 2A

09-29
Final
Caldwell Parish
38
Winnfield
13
09-29
Final
North Central
28
Rosepine
57
09-29
Final
Pickering
0
DeRidder
47
09-29
Final
Oakdale
0
Ville Platte
24
09-29
Final
Many
47
Carroll
12
09-29
Final
Bastrop
46
Holy Savior Menard
6

Week 5 Results - Class 4A

09-29
Final
Rayne
28
Leesville
18
09-29
Final
Grant
60
Bunkie
67
09-29
Final
Bolton
14
Buckeye
40

Week 6 Results - Class 1A

10-05
Scheduled
Montgomery
St. Mary's
10-06
Final
University Academy
6
LaSalle
41
10-06
Final
Northwood
6
Block
48

Week 6 Results - Class 5A

10-06
Final
Ouachita
26
Pineville
6
10-06
Final
ASH
30
Natchitoches Central
7

Week 6 Results - Class 3A

10-05
Scheduled
Pine Prairie
Mamou
10-06
Final
Peabody
22
Caldwell Parish
50
10-06
Final
Bolton
26
Marksville
64
10-06
Final
Avoyelles
2
Jena
31

Week 6 Results - Class 2A

10-05
Scheduled
Oakdale
East beauregard
10-06
Final
Winnfield
14
Red River
36
10-06
Final
Rosepine
24
Vinton
13
10-06
Final
Pickering
7
DeQuincy
35
10-06
Final
Lakeview
12
Holy Savior Menard
49
10-06
Final
Many
51
Bunkie
0

Week 6 Results - Class 4A

10-05
Scheduled
Leesville
Buckeye
10-06
Final
Tioga
46
Grant
18

Week 7 Results - Class 1A

10-13
Final
Logansport
49
University Academy
0
10-13
Final
St. Mary's
23
Loyola College Prep
10
10-13
Final
LaSalle
45
Northwood
0
10-13
Final
Block
26
Montgomery
57

Week 7 Results - Class 5A

10-13
Final
Natchitoches Central
49
Pineville
35
10-13
Final
ASH
20
West Monroe
55

Week 7 Results - Class 3A

10-13
Final
Eunice
27
Pine Prairie
13
10-13
Final
Jena
30
Peabody
20
10-13
Final
Caldwell Parish
60
Bolton
21
10-13
Final
Marksville
30
Avoyelles
36

Week 7 Results - Class 2A

10-13
Final
Bunkie
26
Winnfield
7
10-13
Final
Rosepine
34
Pickering
7
10-13
Final
Vinton
7
Oakdale
24
10-13
4th Quarter
Holy Savior Menard
0
Many
42

Week 7 Results - Class 4A

10-13
Final
DeRidder
35
Tioga
20
10-13
Final
Grant
30
Leesville
63
10-13
Final
Buckeye
16
West Ouachita
43

Week 8 Results - Class 1A

10-19
Final
University Academy
6
St. Mary's
70
10-19
Final
Northwood
0
Montgomery
33
10-20
Final
LaSalle
16
Lakeside
55
10-20
Final
Logansport
41
Block
6

Week 8 Results - Class 5A

10-20
Final
West Monroe
63
Pineville
10
10-20
Final
Natchitoches Central
14
Ouachita
54
10-20
Final
ASH
14
Ruston
56

Week 8 Results - Class 3A

10-20
Final
Pine Prairie
0
Northwest
35
10-20
Final
Jena
33
Marksville
14
10-20
Final
Peabody
50
Bolton
19
10-20
Final
Avoyelles
22
Caldwell Parish
54

Week 8 Results - Class 2A

10-20
Final
Pickering
0
East Beauregard
28
10-20
Final
Oakdale
14
Rosepine
15
10-20
Final
Winnfield
0
Holy Savior Menard
27
10-20
Final
Many
62
Lakeview
0
10-20
Final
Bunkie
0
Red River
40

Week 8 Results - Class 4A

10-20
Final
Tioga
20
Vidalia
26
10-20
Final
Leesville
27
DeRidder
0
10-20
Final
Buckeye
73
Grant
46

Week 9 Results - 5A

10-26
Final
Pineville
21
ASH
56
10-27
Final
Ruston
41
Nachitoches Central
7

Week 9 Results - 4A

10-27
Final
Albany
63
Grant
30
10-27
Final
DeRidder
0
Buckeye
26

Week 9 Results - 3A

10-26
Final
Caldwell Parish
26
Jena
29
10-26
Final
Bolton
7
Avoyelles
30
10-27
Final
Peabody
14
Marksville
20
10-27
Postponed
Pine Praire
0
Iota
0

Week 9 Results - 2

10-26
Final
Rosepine
23
DeQuincy
6

Week 9 Results - 2A

10-26
Final
Lakeview
26
Winnfield
35
10-26
Final
Oakdale
29
Pickering
21
10-26
Final
Red River
6
Many
28
10-27
Final
Menard
27
Bunkie
0

Week 9 Results - 1A

10-26
Final
St. Mary's
56
Northwood
6
10-27
4th Quarter
Block
24
University Academy
14
10-27
Final
Montgomery
36
North Caddo
34
10-27
Final
LaSalle
0
Logansport
40

Week 10 Results - Class 1A

11-02
Final
Montgomery
70
University Academy
20
11-02
Final
Block
20
LaSalle
34
11-03
Final
St. Mary's
30
Logansport
36
11-03
Final
D'Arbonne Woods
28
Northwood
40

Week 10 Results - Class 5A

11-02
Final
Pineville
21
Ruston
54
11-02
Final
ASH
21
Ouachita
53
11-03
Final
Natchitoches Central
7
West Monroe
53

Week 10 Results - Class 3A

11-02
Final
Pine Prairie
7
Crowley
49
11-03
Final
Avoyelles
30
Peabody
28
11-03
Final
Caldwell Parish
30
Marksville
34
11-03
Final
Jena
53
Bolton
14

Week 10 Results - Class 2A

11-02
Final
Holy Savior Menard
0
Red River
46
11-03
Final
East Beauregard
8
Rosepine
26
11-03
Final
Pickering
7
Vinton
52
11-03
Final
DeQuincy
63
Oakdale
28
11-03
Final
Winnfield
0
Many
50
11-03
Final
Lakeview
26
Bunkie
20

Week 10 Results - Class 4A

11-03
Final
Buckeye
19
Tioga
31
11-03
Final
St. Louis Catholic
34
Leesville
56
11-03
Final
Grant
14
DeRidder
46

Week 11 Results - Class 1A

11-09
Final
Northwood
0
Oak Grove
48
11-10
Final
Gueydan
30
Montgomery
38
11-10
Final
Homer
56
LaSalle
8
11-10
Final
Block
20
Oberlin
40

Week 11 Results - Division III

11-10
Final
Holy Savior Menard
7
Calvary Baptist
50

Week 11 Results - Class 5A

11-10
Final
ASH
14
Destrehan
33

Week 11 Results - Class 3A

11-10
Final
Westlkae
27
Jena
20
11-10
Final
Marksville
0
St. James
39

Week 11 Results - Class 2A

11-10
Final
Oakdale
12
Ferriday
60
11-10
Final
Jeanerette
20
Rosepine
31
11-10
Final
Ville Platte
0
Many
62
11-10
Final
Bunkie
3
Amite
47

Week 11 Results - Division IV

11-10
Final
St. Mary's
33
Opelousas Catholic
3

Week 11 Results - Class 4A

11-09
Final
Buckeye
13
Edna Karr
54
11-10
Final
Tioga
31
South Lafourche
16
11-10
Final
Franklinton
20
Leesville
38

Week 12 Results - 4A

11-17
Final
Rayne
28
Leesville
7

Week 12 Results - 2

11-17
Final
Red River
38
Rosepine
24

Week 12 Results - 2A

11-17
Final
Lakeshore
40
Tioga
19
11-17
Final
Pine
22
Many
41

Week 12 Results - 1A

11-16
Final
Montgomery
Basile

Week 12 Results - Class 4A

11-16
F
#11 Rayne
#6 Leesville